wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Kołki Termo-Fix spiralne i ślimakowe - zastosowanie
Kontakt
 • P.P.U.H. ARAS 2 S.C. Sara i Sebastian Szczęśniak
  Gorzków 355
  32-020 Wieliczka
  małopolskie
  NIP: 6793079754

  Magazyn / produkcja / odbiory własne:
  ul. Parkowa 6
  32 - 031 Mogilany
 • E-mail:kontakt@aras2.pl
 • Telefon668 59 50 30
 • Godziny działania sklepucodziennie 9.00 - 16.00, w soboty 10.00 - 14.00
Systemy płatności
alt
Tradycyjny przelew
alt
Płatność za pobraniem
alt

Kołki Termo-Fix spiralne i ślimakowe - zastosowanie

Data dodania: 03-12-2021

Każdy, kto choć raz w życiu chciał coś zamontować na elewacji ocieplonego budynku, wie, że nie zawsze jest to proste zadanie. Mimo że do użycia wkrętarki czy wkrętaka nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, należy jednak dostosować dostępne materiały do swoich możliwości, a także zastanowić się, co tak naprawdę chce się przymocować i jakich do tego środków użyć. W przypadku lekkich elementów nie trzeba wcale stosować dużych kołków rozporowych, bo ich wielkość wcale może nie oznaczać większej stabilności zakotwiczenia np. tabliczki z numerem domu na elewacji budynku, a wręcz przeciwnie - może powodować duże szkody. Najbardziej odpowiednie do tego typu zadań będą kołki spiralne lub ślimakowe Termo-Fix, które świetnie spiszą się w takich sytuacjach.
 

Koniec z bezsensownym tworzeniem dziur w termoizolacji dzięki ślimakom oraz spiralom Termo-Fix

Ocieplanie budynku nie jest tanim przedsięwzięciem. Z tego względu należy uważać, by nie zepsuć końcowego efektu i nie tworzyć poprzez wiercenie tzw. mostków termicznych w celu przymocowania lekkiego elementu do elewacji, czyli po prostu w ten sposób nie pozbawiać budynku właściwości izolacyjnych. Istnieje znacznie łatwiejsze rozwiązanie, które pozwoli na zamontowanie np. tabliczki informacyjnej czy skrzynki na listy. Dzięki użyciu kołkom ślimakowym czy spiralowym nawet bez użycia specjalistycznych narzędzi w prosty sposób przymocuje się wyżej wymienione przedmioty, a także o wiele więcej urządzeń np. kamery. I to bez tworzenia dużych dziur w elewacji czy też pozbawiania budynku właściwości termoizolacyjnych. Można to bowiem zrobić ręcznie, wkręcając po prostu kołek w płytę styropianową.
 

Kołki typu ślimak to fantastyczne rozwiązanie również w branży reklamowej

Tego rodzaju produkty nie tylko sprawdzą się w przydomowych pracach wykończeniowych czy ogólnie w branży budowlanej, ale będą niezwykle przydatne w branży reklamowej. Za ich pomocą łatwo przymocuje się lekkie reklamy, na które nie będą działać obciążenia dynamiczne. Dzięki wykorzystaniu ślimaków czy spirali można zaoszczędzić sporo czasu aniżeli podczas używania kołków rozporowych, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu oraz wprawnej ręki.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies . Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu